Bibione Beach Challange 2019

Je to neuveriteľné ale po mnohých pokusoch sa nám konečne podarilo turnaj vyhrať a to bez jedinej prehry, čo je na piesku pomerne zriedkavý jav. Dlhé roky sme pomyselné dvere do semifinále prekonali iba dvakrát. Prinášame krátke komentáre zápasov a a konci článku nájdete aj stručnú analýzu turnaja.

 

(Jin) Sobota

Mental Discorders - Gottinger 7 skóre 13  -  3

Do zápasu proti nemeckému tímu Gottinger 7 ideme veľmi dobre rozcvičení, pretože vieme akí nebezpeční dokážu byť Nemci. Od samého začiatku sme to však my čo údávame tempo hry. A vytvoríme si viacbodový rozdiel, ktorý si kontrolujeme.  Najčastejšie skórujeme po úspešných obranách formou rýchlych protiútokov na dlhú. Šetríme sily ako to je len možné.

    
Frizmi     -     Mental Discorders     skóre  8     -     13         

Náš klasický rival zo Slovinska nás vie vždy poriadne potrápiť či už hrou ale korenistými callmi. Preto pred zápasom venujeme  pozornosť vybraným priestupkom ktorým  chceme zabrániť, čo sa z časti aj darí. Vieme že musíme zachytiť úvod, aby sme získali psychologickú výhodu. Našťastie toto sa nám darí od samotného úvodu na výbornú aj keď Slovinci stavajú vždy tri baby. Naše baby sa však držia veľmi dobre a nabiehaju nám na zatvorenú stranu čo veľmi pomáha útoku. Do arzenálu ešte pridávame aj rýchle kontry give-n-go a aj hru na dlhé. Na konci nás čaká  prekvapivo pomerne jednoduché víťazstvo 13 - 8, keď od druhej polovice zápasu zvolňujeme tlak v osobnej obrane a zameriavame sa na udržanie našho 5bodové vedenie.

    
Sandmannchen     -     Mental Discorders     skóre 1     -     13       

Opäť veľká nemecká neznáma a tak šlapeme od začiatku do plných a získavame víťazstvo v rekordnom čase 25 minút. V útokú opäť minimum chýb a na striedačke fantatická nálada. Fanuškujeme si a spievame naše chorále. Po zápase ideme do kaviarne na také tie klasické reči, fajnovú kávu a pizzu. Slniečko svieti čo dotvára super náladu.Červené dresy hrdo vlajú. Mental, Ty si nai-lep-šííí!

(Jang) Nedeľa

Mental Discorders     -     Fieber Frisbee     skóre 13     -     1       

Prvý zápas v nedeľu je tu a my si pomaly začíname uvedomovať že opäť máme šancu skončiť na popredných umiestneniach. Pred zápasom panuje taká ta nevyslovená nervozita, ale sústredime sa na rozcvičku. Je pod mrakom a fúka aj silný vietor. V pomerne chladnom počasí  to celé ide akosi ťažšie a termopradlo je nevyhnutné.  Super rozcvičku  vedie Luky 10atlét.  Zápas začíname proti vetru a máme ho od samého začiatku plne v rukách. Kontrolujeme ho ako v útoku tak aj v obrane. Skórujeme zopár krát veľmi priamočiaroou hrou aj proti vetru.  Za stavu 10:1 Newnew pridáva absolutne fenomenálny handblock layout callahan bod. Ten sa stáva absolútne vrcholným momentom turnaja. Nemci túžia po rýchlom konci, ktorý im samozrejme radi doprajeme. Je to tu. postupujeme do semifinálovej skupiny a začína pršať. Dráma ako z filmu.   

 
Wer(f)Wolfe     -     Mental Discorders  skóre    8     -     9 

Teraz alebo nikdy. Všetci sa tlačíme pod daždnik lebo dážď už je veľmi silný a šlahá do tváre. Úvod  zápasu sme zachytili a vedieme 3-0.  Nemci rovnako bojujú s vetrom a prekvapivo je to formácia, čo útočí po vetre čo má problém skórovať. Zápas je to plný zvratov. a my strácame pôu pod nohami, je to 5-5 a my musíme skórovať. Žial Wer(f)Wolfe  preberá iniciatívu a ujíma sa vedenia 6-5. Doťahujeme ale Nemci opäť skóruju. Dorovnávame na 6-6 a môžeme ísť do vedenia. Žiaľ opakovane trácame ťažko vydreté obrany a súper skóruje po vetre na 7-6. Náš protivetrový útok dáva kritický bod proti ozaj silnému vetru  a je to 7-7. Infakt. Nemci však zapli a dali bod na 8-7. Musíme dať bod a pôjdeme do universe pointu. Zapínáme turbo a makáme. Tých zlyhaní už bolo veľa. Opäť doťahujeme  na 8-8. Za tohto stavu prvý krát nemíme vopred rozdelené formácie a ideme brániť Nemcov ktorí majú výhodu hry po vetre. Chorche dáva konečne excelentný pull na koniec zóny a tlačíme ako o život. Pár prihrávok v zóne. Osobná obrana podporená silným markingom a vynucujeme stratu disku. Disk je však pri čiare asi 10m od zóny. A ten vietor si tak silno fúka. Fake, lámeme marking a hádžeme disku na voľnú Janku Hradeckú, ktorá na istotu dvoma rukami sťahujeme disk! Vyhrávame a postupujeme do finále!

Pred finále drkoceme zubami a čakámi na predpoveď počasia. Prichádza búrka. Nad Jadranom sa blíska hromy divo bijú. Všetky zápasy sú zrušené. Tí čo nemusia nehrajú. Nás čaká finále.  Paul, riaditeľ   turnaja, dáva zelenú a začíname v hnusnom naše vysnívané finále.

UFO Mixed     -     Mental Discorders     6     -     7

Do zápasu vstúpili lepšie Taliani keď nám dali bod proti vetru. Vieme čo to môže znamenať v takomto počasí. Zápas je to však škaredý. Taliani hrajú za hranicou faulov a ešte si aj hlásia zlé cally. Nenechávame sa však uniesť a sme pokojní. Síce majú v tejto fáze navrch, ale držíme si svoje 2 útoky. Trtetí strácame a je to 2-4. V okamihu sa  ale  vraciame do zápasu. Doťahujeme na 4-4. Taliani však skóruju huck and D štýlom. My hráme skôr cez stred poľa. 5-5 a Taliani nám neúznávajú krásky  regulérny jakubov blok. Frustrovaní hráme ďalej a Taliani skóruju na 6-5. Po umornom trápeni sa nám darí skórovať proti vetru mimoriadne dôležitý bod. Je to 6-6 a vstupujeme do fináneho bodu o celý turnaj. Opäť vsádzame na skúsenosť  a mladé pušky fanúškujú. Máme výhodu vetra. Taliani útočia a tesne pred koncovou zónou získavame disk. Toto je dar. Musíme to využiť predierame sa cez celé ihrisko sériou krátkych prihraviek na istotu ale pred koncovou zónou sa nám všetkým zapiekli piesty. Chorche, volí riskantný variant a hádže overhead na zatvorenú stranu. Newnew chytá tournement bod! Sme majstri svetla! Vyhrávame BIBIONE COED CHALLANGE.

komplet výsledky BIBI19

zostava:

Jakub Lukáč, Samuel Palatinus, Matej Žofčák, Oliver Dinka, Michal Paulovič, Luky Vlk, Newnew Turan, Chorche Turan

Janka Hlinka Komornikova, Janka Hradecka, Kika Jarošová, Nikoleta Banášová

Spirit captain a online podpora Juls Navratova + mentolky doma

 

faktory ktoré rozhodli v náš prospech

Disciplína

Klali sme dôraz na rozcvičku a úvod zápasu. Hráči dodržiavali dané taktické pokyny a nešpekulovali.

Spoľahlivý útok

Vysoká úspešnosť prihrávok. Mali sme takmer 90% úspešnosť pri dlhých prihrávkach. Za celý turnaj sme hodili len jeden overhead, víťazný.

Tímová súdržnosť

Mimoriadna súdržnosť a radostná nálada v tíme  a včetci pracovali na svojom výkone. Mladé pušky makali a robili pre tím maximum.

Skúsenosti

Skúsení hráči v kritických momentoch prebrali iniciatívu a previedli tím cez kritické momenty. 

Taktika

Plne sme prisôsobili hru povrchu schopnostiam hráčov a počasiu.